Co roku 2 lutego Kościół obchodzi Ofiarowanie Jezusa w świątyni. Inna nazwa tego świętato Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia w wielu miejscach błogosławi się świece. Skąd taki zwyczaj?